Kocaeli Valiliği yazılı açıklama yaparak, haftasonu kuvvetli yağış konusunda vatandaşları uyardı. Kentimiz ve bölgemizde 3 gün boyunca beklenen hava durumu...

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre;

 Trakya genelinde görülmekte olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Cuma (10.06.2022), Cumartesi (11.06.2022) ve Pazar (12.06.2022) günü bölgemiz genelinde (Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde bölgemizde beklenen hava durumu;

10.06.2022 Cuma: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgemiz genelinin (Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

11.06.2022 Cumartesi: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgemiz genelinin (Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

12.06.2022 Pazar: Parçalı ve çok bulutlu, bölgemiz genelinin (Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Kocaeli İYİ Parti, İzmit’e çıkarma yaptı Kocaeli İYİ Parti, İzmit’e çıkarma yaptı

Kuvvetli yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.