Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesinin İzmit Belediyesinin iş birliğiyle  hazırladığı ‘Ve Kadın – Yeni Baştan’ sergisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. ‘Emekçi Kadın’ temasıyla farklı disiplin ve kompozisyonları bir araya getiren ve 70 katılımcı ile oluşturulan sergide; yağlı boya, akrilik boya, sulu boya, karışık teknik, figüratif, natürmort, reprodüksiyon, heykeller, iki adet seramik eser ve iki adet fotoğraf olmak üzere 77 eser bulunuyor. Sergi 17 Mart’a kadar açık kalacak.

“BU SERGİ RUHUMUZU AYDINLATTI”

Açılışta konuşan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, “Tüm katılımcılara İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in selam ve sevgilerini iletiyorum. Milletçe geçirdiğimiz zor zamanlarda nefes almamızı sağlayan, ruhumuzu aydınlatan bu güzel sergiden dolayı tüm katılımcılara minnet duyuyoruz, teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

“GÜZEL ESERLER BİRAZ OLSUN ACIMIZI AZALTTI”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Meral Dönmez sergi açılışında yaptığı konuşmada, “‘Ve Kadın, Yeni Baştan’ sergimiz, 70 katılımcı sanatçımızın eserlerinden oluşuyor.  10 ilimizi etkileyen felaketin yüreğimizde yarattığı travmaları iyileştirmek adına sanatın gücüne inanarak sergimizi açmaya karar verdik. Resim atölyemizin ve katılımcı sanatçı dostlarımızın bu güzel eserleri biraz olsun acılarımıza şifa oldu. 

Programa katılan isimler bol bol hatıra fotoğrafı çekildi (1)

İZMİT BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR ETTİ

Gerçekten birbirinden güzel eselerler bize o kadar güzel bir şey yaşattılar ki. Bugün depremde kaybettiğimiz o canların anısına bu güzel sanat eserleriyle nefes aldığımızı hissettik. Bu salonu bize tahsis eden İzmit Belediyesi'ne teşekkür ediyorum” dedi.  

GENİŞ KATILIM

Sergi açılışına İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Sibel Solakoğlu, Dilek Yalçın, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Meral Dönmez ve İzmit Kent Konseyi Hüseyin Erol, kentimizde faaliyet gösteren STK’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş ile sanatçı katıldı.

Sanatseverler sergiye büyük ilgi gösterdi (1)

Mahalle Mutfakları Projesi, Ramazan Ayı’nda devam edecek Mahalle Mutfakları Projesi, Ramazan Ayı’nda devam edecek

Programa katılan isimler bol bol hatıra fotoğrafı çekildi (2)