Ümit Özdağ'ı, İYİ Parti'den ayrılış biçimi ile eleştirmiştim. En hafifiyle 'hoca'nın şıklığına hiç yakışmayan bir şekil olduğunu' düşündüğümü belirtmiştim.  Birebir kendisine de soru işaretlerimle birlikte bu düşüncelerimi ilettim. 

Olan oldu, biten bitti. Ümit Özdağ artık bir partinin lideri. Partisi'nin adı Zafer. 30 Ağustos'ta kuruldu... Henüz bebek.

Henüz bebek ama benim için çok başka bir anlam taşıyor bu bebek.

***

Kocaeli'de Zafer Partisi Vedat Çalık kardeşime emanet edildi.

Vedat, MHP Kocaeli'de il başkan yardımcılığı görevim zamanından bu yana beni tanıyan Ülkü Ocakları'ndan düzgün bir kardeşim.

Kendisi ve Ümit Hoca ile yaptığım telefon konuşmaları ve diğer izlenimlerimle anladığım şey şu ki; yıllardır siyasi erk peşinde koşan büyüklerinden fırsat bulamayacağından çok emin olduğum GENÇLİĞİN aktif siyasete girebilecekleri, temiz bir zemin oluşturmuş durumda Zafer Partisi.

Gelecek günlerde çok iddia ile konuşlandıkları il binasının açılışını da yapacaklar ve teşkilatlarını tamamlayacaklar. Günden güne daha yakından tanıyacağımız isimlerin çoğunun hukukçu olması da ayrı anlamlı.

***

Her zaman eleştirdiğim şeydir.

Geçmişten bu yana gerek Türkiye gerek de Kocaeli tarihine baktığımızda gördüğümüz şey daimi al-ver yapılan siyasette, yeni siyasiler yeni yüzler görmeyi engelleyen tecrübeli siyasetçilerin; bitmek tükenmek bilmeyen siyasette 'var olma' istekleri.

Bu hususta yeri geldi; Sefa Sirmen'e de olumsuz eleştiri getirdim, Erenkaya'ya da.. Daha pek çok isme de..

Ercüment Şahin bu vefa ne zaman ödenir?

Ercüment Şahin, 1958 yılında Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Bölümünde tamamladı. Serbest olarak harita mühendisliği yapan Şahin, 1994-1999 yılları arasında Kandıra Belediye Başkanlığı yaptı. 2008 yılında DYP İl Başkanı oldu ve 2 yıl bu görevi yürüttü. 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti'den milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunda bulundu. 2018 yılında İYİ Parti'ye geçti. Ercüment Şahin, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti Kocaeli Kandıra Belediye Başkan adayı oldu.

Yukarıda yazanlar Ercüment Şahin'e ait kamuya yansıyan özgeçmişi. Yani benim bir dahlim yok. Kendisi ile tek kez ayaküstü bir etkinlikte tanışmışlığımızın dışında bir hukukum da yok.

Ama biraz sonra yazacaklarımı yazmaya geçtim gazeteciliği bu vatanın bir vatanseveri olarak sonuna kadar hakkım var.

***

Yukarıdaki özgeçmişi hangi düzey zeka okur okusun çıkarımı kolayca yapacaktır.

5 sene Kandıra Belediye Başkanlığı yapmış bir beyefendi. Sonrasında DYP İl Başkanlığı ve Ardından vekillik kovalamak derdi ile AKP'den aday adayı oluyor.

En son olarak da İYİ Parti. 

Daha dün gibi 2019 yerel seçimlerinde Kandıra adaylığını onaylatmışlığı ve seçimlere katılışı.

ORTADA NE VAR?

Elde var sıfır. İttifaka rağmen CHP tarafından bile kabul görmeyen adaylığı, Kandıra'nın bir kez daha ALTIN TEPSİDE AKP'ye sunulmasına sebep olmuştur. Peşinde pekçok küskünle birlikte üstelik.

2019'da Kandıra adaylığında da aynı cümleler ortalara dökülmüştü: "Meral Hanım vefa borcunu ödedi" diye kulisler döndü.

ŞİMDİ YİNE AYNI SÖYLEMLERLE ŞAHİN SAHNEDE

Ben bu kıdemli (!) siyasetçileri bumeranga benzetiyorum. Bumerangı bilirsiniz, atarsınız uzak mesafelerden geri döner.

Teşbihte hata olmaz.

Tansu Çiller'den tut Erkan Mumcu'ya... Genelde de yerelde de sanki Dünyanın En Genç Nüfusu'na sahip ülke olma ünvanını taşımıyormuşuz gibi..  Bugün dahil aynı isimler cortlayıp duruyor sahneye.

Donanımı tam, vizyon sahibi ve üretken beyinli gençler, tertemiz meslek insanları dururken neden artık siyasi miyadını çoktan tamamlamış isimler sahneden çekilmez ki?!

Ercüment Şahin bu kez de "2. sıra vekilliği benim" diyormuş..

Kandıra adaylığı da mı olmadı Sn. Şahin?

Ne zaman terkedeceksiniz sahneyi?

Ercüment Şahin'den beklenen şey artık kendisini SİYASET ÜSTÜ kılmasıdır.

Beyefendi duruşunun da gereği budur. Zamanında icra ettiği belediye başkanlığı görevinin de gereği budur. Zaten kısırdöngüden bir türlü çıkamayan siyaseti, 'vefa' üzerinden zorlamaya devam etmemelidir.

Bana göre böyle yapıyor ise ALENEN ayıptır. Başkalarına göre nedir bilmem. Takdir okuyucunun.

***

İşte bu duygu ve düşünceler ışığında bugünkü yazı başlığım: VEDAT ÇALIK gibi gençler gelsin, ERCÜMENT ŞAHİNLER de ARTIK GENÇLERE MÜSADE ETSİN.................

Not: Ercüment Şahin sıcak bir örnektir. En son olarak söylemleri basına da yansıyınca artık yazma gereği hissettim. Yeri geldiği zaman vekillik hırsı tükenmeyen diğerlerine de bakacağım.