Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp yeni bir özellik yayınladı. Webtekno'nun aktardığı habere göre; hem iOS hem de Android beta sürümde kullanılabilen, ayrıca bazı Android kullanıcılarına kararlı sürümde gelen bu yeni özellik, "Kaybolan mesaj" özelliği aktif edilmiş bir sohbette bulunan mesajların saklanabilmesine imkan tanıyor.

Kaybolan mesajlar özelliği, WhatsApp'taki özelliklerden bir tanesi. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde mesajların belirli bir süre sonunda otomatik olarak silinmesine imkan tanıyor. Mesaj kaydetme özelliği ise tam olarak burada devreye giriyor. Kaybolan mesaj etkinleştirildiğinde, sohbette kaydedilmiş olan mesajlar silinmeyecek. WhatsApp bu yeni özelliğe "Sohbette Tut" ismini verdi.

WhatsApp'ın test kullanıcılarına sunulan yeni özelliği, mesajların kaybolmasını engellemesi açısından kritik önem arz edecek. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus olacak. Diyelim ki bir mesajı kaydettiniz. Sonra karar değiştirdiniz. Mesaj otomatik olarak silinecek ve bir daha o mesaja ulaşamayacaksınız.

Bilgisayarınızı hızlandırmak için yapabileceğiniz 10 ipucu! Bilgisayarınızı hızlandırmak için yapabileceğiniz 10 ipucu!

Mesaj kaydetme özelliği, yeni güncellemeyle birlikte tüm kullanıcılar için yayınlandı.