yerleştirilme başvurularının başladığını duyurdu.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfına devam etmelerine rağmen hazırlık sınıfını başarı ile tamamlayamayıp ilişiği kesilen öğrencilerin, Türkçe öğretim yapılan programlara yerleştirilme işlemleri için bugünden itibaren 3 Kasım'a kadar başvuru yapılabilecek.

ÖSYM tarafından yapılan açıklama şöyle:

2022 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilme İşlemleri

CHP İzmit SKM'de görev dağılımları da tamam! CHP İzmit SKM'de görev dağılımları da tamam!

Yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfına devam etmelerine rağmen hazırlık sınıfını başarı ile tamamlayamayıp ilişiği kesilen öğrencilerin, Türkçe öğretim yapılan programlara yerleştirilme işlemleri Başkanlığımızca yapılacaktır. Başvurular, 25 Ekim 2022 - 03 Kasım 2022 tarihleri arasında alınacaktır.

Başvuru ve yerleştirme işlemlerinde, kılavuzda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Kılavuz, aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup başvuru yapacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.