Dr. Ekrem Karakaya'nın hain saldırı sonucu görevi başında katledilmesinin ardından, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi açıklama yaptı.

Uzman Dr. Ekrem Karakaya görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu katledilmesi nedeniyle Kocaeli Üniversite Hastanesi yetkili sendikası Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi hastane önünde basın açıklaması yaptı. 

çıklamayı Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Şubesi adına Şube Başkanı Meral Oğuz gerçekleştirdi. Açıklamaya Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği başkanı Adem Yaman ve Bağımsız Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Elbir de destek verdi.

Sağlık camiasının yasta olduğunu ifade eden Oğuz,

Sağlık camiası dün tarihinin en kötü günlerininden birini yaşadı. Bizleri sevdiklerimizi yaşatmak için mücadele eden Doktor Ekrem Karakaya Konya Şehir Hastanesi'nde öldürüldü! Üstelik en sevdiği yerde işinin başında hastalarının gözü önünde bir cani tarafından katledildi.  Bunu kabul etmemiz sineye çekmemiz asla mümkün değildir.

"KIZGINIZ, ÖFKELİYİZ"

Yapılan hainlik sadece Doktor Ekrem Karakaya yapılmamıştır. Tüm sağlık camiasına yapılmıştır İşçisinden hemşiresine kadar Sağlık camiası olarak yastayız kızgınız öfkeliyiz. 

Şakoğlu'ndan Ali Güney'e: "Hislerini dışa vurmuşsun!" Şakoğlu'ndan Ali Güney'e: "Hislerini dışa vurmuşsun!"

Yetkililere sesleniyorum  KINAMAKTAN ARTIK GINA GELDİ ve soruyoruz “Sağlıkta şiddeti ne zaman sona erdireceksiniz” daha kaç sağlık çalışanının kanı akmalı önlem almanız için. Yeterli değil mi bugüne kadar akan kanlar sizin için. Gün geçmiyor ki başka yerde başka bir şiddet vakası ile karşılaşmayalım.
Dün konya yarın istanbul nerde olursa olsun alınmayan tedbirler yeterli olmayan cezai işlemler devam ettiği sürece kim bilir kaç şiddet olayına daha tanıklık edeceğiz.

"GÜVENLİK HİZMETLERİ DESTEKLENMELİ"

Umuyoruzki bu son olur, Sağlık çalışanlarına kalkan eller derman diler olur. Her türlü insan profiline hizmet verilen hastanelerimizde güvenlik tedbirleri acilen artırılmalıdır ve revize edilmelidir. Güvenlik hizmetlerinde eksikliğe mahal verilmemelidir.  Güvenlik hizmetleri ivedi olarak desteklenmeli eğitimler yeni önlemler  ve caydırıcı kararlar alınmalıdır. 

8ca0f7d5-07e4-44e6-a4ee-87ae28f0328d

"DÜN DOKTOR, YARIN HEMŞİRE, DİĞER GÜN GÜVENLİK..."

Hastanelerimizde silahla dolaşılmasının önüne kesinlikle geçilmelidir. Bunun için gereki teçhizatlar acilen alınmalıdır.  İçişleri Sağlık Bakanlığı ve Emniyet bir araya gelerek toplanmalı ve gerekli eksikliklerin giderilmesi için adımlar atılmalıdır. Gerekli düzenlemeler yapılmadığı sürece, dün Doktor yarın Hemşire diğer gün Güvenlik, Sekreter, Temizlik arkadaşlarımız şiddete maruz kalması artık kaçınılmazdır. 

836cdd13-323b-48e6-a1dc-ddcf93c6382d

"ŞİDDETİN KARŞISINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Sağlık-iş Sendikası olarak biz daima sağlık emekçilerinin yanında şiddetin her türlüsünün karşısında olmaya devam edeceğiz. Yapılan bu hain saldırı bir  taziye mesajı yada kınama söylemleri ile  geçiştirilmemeli ve unutturulmamalıdır.  Bizler asla Unutmayacağız gerekli adımların atılması için üzerimize düşen ne varsa seve seve de yapacağız. Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Şube yönetimi olarak hepimizin başı sağolsun..