İzmit Kent Konseyi bu kez Batı Trakya Türkleri'ni ağırladı...

İzmit Kent Konseyi Genel Kurulu Kurumsal Üyesi olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ve Yürütme Kurulunu ziyaret etti.

İzmit Kent Konseyi bu kez Batı Trakya Türkleri'ni ağırladı...

Kentin; Hüseyin Erol başkanlığındaki aktif STK'larından İzmit Kent Konseyi bu kez Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Öztürk ve yönetimini ağırladı.

Güzel bir sohbetle başlayan ziyarette;

BTTDD Başkanı Yüksel Öztürk, "burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. İzmit Kent Konseyimizin göreve başladığı günden bu yana, halka dokunan ve ortak aklı öne çıkaran başarılı çalışmalarını yakından takip ediyor ve bundan dolayı kutluyoruz.

BATI TRAKYA'DA YAŞAYAN 150 BİNE YAKIN SOYDAŞIMIZIN HAKLARINI KORUMAK

Derneğimiz, kentimizde yaşayan hemşehrilerimiz arasındaki bağı güçlendirmeyi amaç edinen ve Batı Trakya'da yaşayan 150000 yakın soydaşımızın haklarını korumak için kurulan bir dava derneğidir. Kent sorunlarında olduğu gibi bu milli dava için de elimizden geleni yapmamız gerektiğini biliyor, bu inançla ve heyecanla çalışıyoruz. Bu çabalarımızda bizi yalnız bırakmayacağınız biliyoruz" dedi.

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ise, " bu nazik ziyaretiniz ile bizleri onurlandırdınız. İzmit Kent Konseyi kurumsal üyesi olan BTTDD, diğer üyelerimizin de olduğu gibi bizler için çok değerlidir.

OYNANAN OYUNLARI VE YAŞATILAN ZULMÜ BİLİYORUZ

Batı Trakya'da yaşayan soydaşlarımızın üzerine oynanan oyunları ve yaşatılan zulmü biliyor ve lanetliyoruz. Pandemi süreci tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi ve kentimizi de olumsuz yönde etkiledi. İster istemez çalışmalarımızı yavaşlatmak zorunda kaldık. Meclislerimizi ve çalışma gruplarımızı bir araya getiremediğimiz gibi, İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda bilgilendirme genel kurullarımızı dahi yapamadık. Umarım en kısa zamanda bu pandemi sürecini atlatır, hep birlikte büyük projelere imza atarız. Sizlerin şahsında tüm camianızı sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER