Kandıra Belediyesi 'çöp taksi' uygulamasına başladı!

Kandıra Belediyesi, birçok il ve ilçede hizmet veren Çöp Taksi Uygulamasını Kandıra’da hayata geçirdi. Kandıra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmaya başlanan “Çöp Taksi” gün içinde girmesi zor cadde ve ara sokaklarda dolaşılarak, biriken çöpleri toplayacak.

Kandıra Belediyesi 'çöp taksi' uygulamasına başladı!

Kandıra Belediyesi, İlçede yeni bir uygulamaya daha imza attı. Belediye Başkanı Adnan Turan’ın talimatları ile alınan Çöp Taksi çöp kamyonlarının giremediği ve konteyner konulamayan caddelerdeki el çöplerini de almak için de kullanılacak.

Gelişen ve güzelleşen bir ilçe için çalıştıklarını vurgulayan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, “Tüm birimlerimizde hizmet kalitesini artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın sonuncu ise Çöp Taksi uygulaması oldu. Çöp taksi uygulaması ile büyük kamyonların girmesi zor olan ara sokaklara daha kolay ve hızlı bir şekilde müdahale edeceğiz. Aracımızın küçük ve seri olmasından dolayı olumsuzluğun yaşandığı bölgeye daha hızlı ulaşıp sorunun çözülmesini sağlayacağız. Ayrıca bu uygulama ile büyük çöp araçlarından kaynaklanabilecek olası trafik aksamalarının da önüne geçmiş olacağız. “Çöp Taksi” uygulamamızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER