İzmit Belediye meclisinde, AKP'li meclis üyesi Fikret Hocaoğlu ve İzmit Belediyesi Başkan yardımcısı Yaşar Kardaş arasında “kapalı mikrofon” tartışması yaşandı.

İzmit Belediye Meclis toplantısı bugün Belsa Plazada bulunan Meclis Salonunda yapıldı. İzmit Belediye Başkanı CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet 11-13 Mayıs’ta İsveç’te gerçekleştirilecek olan ICLEI Dünya Kongresi’ne katılması nedeniyle meclisi İzmit Belediye Başkanı Vekili Çetin Sarıca yönetti. Meclis’te 27 madde görüşülerek karara bağlandı.

Gözden kaçırmayın

Tarihi miting tarihi MANİFESTO: 'Bize katılın!' Tarihi miting tarihi MANİFESTO: 'Bize katılın!'

YALAN MAKİNASI OLDUN

Meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyesi Fikret Hocaoğlu ve İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Kardaş arasında “kapalı mikrofon” gerginliği yaşandı. Hocaoğlu, “Neden mikrofonumu kapattınız, Büyükşehir Meclisi'nde hiç mikrofonunuz kapandı mı?” diyerek tepki gösterdi. Kardaş ise, “Bu salonda mikrofon kapatma sistemi yok. Fikret yalan makinası oldun” dedi.

TUTUŞ VE HOCAOĞLU ALGI ÖNDERLERİ Mİ?

Her meclis toplantısında, sadece algı yönetmek adına devamlı konuşan AKP'li Meclis Üyesi Muharrem Tutuş ve diğer AKP'li Meclis üyeleri meclisi sosyal medya hesaplarından takip eden vatandaşlar tarafından kınanıyor.

Muhalefet etmenin de bir gerçekçiliği olması gerektiğini ifade eden takipçiler meclis toplantılarını bir çeşit 'polemik' gösterisine dönüştüren AKP'li meclis üyelerine tepki gösteriyor.