Türkiye, kendisini 'mehdi' ilan eden Tuncer Çiftçi'nin sosyal medya hesabından hem silah hem de kandırdığı kadınları gösterdiği videosunu konuşuyor.

Açılış bayramı mitinginden yansıyanlar Açılış bayramı mitinginden yansıyanlar

Radyo kanalı sahibi Çiftçi, sosyal medyada büyük tepki gördü.

Süt ve peynir işiyle uğraştıktan sonra 2005 yılında Kocaeliye gelerek radyo kanalı kurduktan sonra kendisini 'Mehdi' ilan eden Tuncer Çiftçi'nin sosyal medya hesabından paylaştığı videolar gündem oldu.

KENDİ DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Sözde mehdi Tuncer Çiftçi, 26 Temmuz'da Youtube üzerinden yayınladığı video ile kendi doğum gününü kutladı. Lüks villası içinde elinde silahlarla yürüyen Tuncer Çiftçi'nin videosu dikkat çekti. Sosyal medya kullanıcıları, Tuncer Çiftçi'ye "Silahlı mehdi" lakabını taktı.

ÖZEL KUVVETLER SİLAHI VAR

Tuncer Çiftçi'nin videosunda sergilediği silahların, Avustuya yapımı "Steyr Aug A3" model piyade tüfeği olması dikkat çekti. "Steyr Aug" silahı birçok ülkenin özel kuvvetleri tarafından tercih ediliyor.

KARABORSADA BULUNMUYOR

Karaborsada bulunan modellerin ise 1978-2000 arası üretilen Steyr Aug A1 modeli olduğu bildirildi. Sözde mehdi Tuncer Çiftçi'nin elindeki silahların ise 2004'ten itibaren üretilen ve karaborsada bulunmayan Steyr Aug A3 model olması dikkat çekti.

MÜRİTLERİNİ VİDEOYA ALDI

Çiftçi ayrıca kandırdığı kadınları videoya aldığı anları da sosyal medyadan paylaştı. Videoda, kadınların üzerinde "Allah'ın Nuru Tuncer Çiftçi" yazması tepki topladı.