HSK yaz kararnamesi ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirilen Ferhat Kapıcı bugün göreve başladı.

Yaklaşık 4 yıl Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Habib Korkmaz Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına atanmış, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ferhat Kapıcı atanmıştı.20 Haziran’da açıklanan Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi’nin yaz kararnamesi ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına getirilen Ferhat Kapıcı bugün görevine başladı. 

FERHAT KAPICI KİMDİR?

"TÜRK bayraklarını SÖKENLER, PARTİ bayraklarını SÖKMEYİ Mİ UNUTTU?" "TÜRK bayraklarını SÖKENLER, PARTİ bayraklarını SÖKMEYİ Mİ UNUTTU?"

Aslen Kırşehirli olan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Sakarya Cumhuriyet Savcısı olarak ilk görev yerine atandı. Ardından Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Kapıcı, burada 5 yıl görev yaptı. Son olarak Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Ferhat Kapıcı, 20 Haziran tarihinde yayınlanan kararname ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Kapıcı, Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yaptığı öğrenildi.