Normalleşme sürecinin ardından Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı ile spor yapmaya başlayan yüze yakın Kocaelili anne, çocuklarına da örnek oluyor.

”Yoksullukla mücadele için gelmiştiniz değil mi! Hadi be!!!" ”Yoksullukla mücadele için gelmiştiniz değil mi! Hadi be!!!"

Tüm dünyada etkisini gösteren pandemi sürecinin ardından kontrollü hayat süreci başladı. Evden çıkamayan vatandaşların hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olabilmeleri için Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında “Mesafe Spora Engel Değil” adı altında açık havada egzersizler başladı. İlki Sekasem bahçesinde gerçekleşen egzersizler, bu kez Gebze Alaattin Kurt Stadyumu’nda devam etti. Etkinliğe katılan 100’e yakın Gebzeli ve civar bölgelerden gelen anneler spor yaparken çocukları da onları örnek aldı. Çocuklar evde biriktirdikleri enerjilerini kendileri için kurulan parkurlarda yarışarak attı.

MESAFE SPORA ENGEL DEĞİL

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından faaliyetlerini durdurmuştu. Spor salonlarının kapatılmasının ardından Anne Şehir programı sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınlar ile evden devam etmişti.

100 ANNE SPOR YAPMAK İÇİN GELDİ

Yeni normalleşme sürecinin ardından Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı yeniden başladı. Bu kez “Mesafe Spora Engel Değil” sloganıyla yapılan egzersizler açık havada gerçekleştirildi. 40 dakika süren ve ilki SEKASEM bahçesinde düzenlenen egzersizler, Gebze Alaettin Kurt Stadyumu’nda devam etti. Etkinliğe yüze yakın anne katılırken her birinin ateşi stadyuma girerlerken ölçüldü. Tüm önlemleri alan Büyükşehir, el dezenfektanlarını da en rahat ulaşılabilecek alanlara koydu.

ÇOCUKLAR DA ENERJİLERİNİ ATTI

Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında, açık havada gerçekleştirilen etkinlikte sağlık personeli de hazır bulundu. Gebze Alaettin Kurt Stadyumu’nda anneler, 2 metre sosyal mesafe kuralına uyarak sporlarını yaptı. Ayrıca sosyal mesafe kuralları çerçevesinde Anne Şehir katılımcıların çocuklarına da özel spor etkinlikleri gerçekleştirildi. Çocuklar, evde biriktirdikleri enerjilerini kendileri için kurulan parkurlarda atarken eğlenceli vakitler geçirdi.

HAFTANIN 3 GÜNÜ EGZERSİZ

40 dakika süren ve annelerin kendi vücut ağırlığıyla yaptığı egzersizler, haftanın 3 günü belirlenen saatlerde devam ediyor. “Mesafe Spora Engel Değil” adı altında gerçekleşen spor faaliyetleri hakkında 318 21 50 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.