Ankara ziyaretine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la başlayan Yeniden Aydınlanma Derneği yöneticileri; Genel Başkan Halil Konuşkan, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Temsilcisi İhsan Yavuz, İstanbul İkinci Bölge Temsilcisi Jale Kayaalp, Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa İl Temsilcisi Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Aydın, Murat Onat, Sakarya İl Temsilcisi Adem Arı, Kocaeli İl Temsilcisi Selçuk Pınar, Ankara İl Temsilcisi Kürşat Karacabey, Kocaeli Aydınlar Ocağı Kurucu ve eski Başkanı Ahsen Okyar, Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Aspay Çebeci Şener, İlay Aksoy ve Dernek Tüzüğünü yazan emekli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kerim Yılmaz katıldı.

resize_2-4

İstanbul İl Temsilcisi İhsan Yavuz, Beşiktaş “Çarşı” gurubunun hediyesini Mansur Başkana takdim ederken

resize_3-3

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kocaeli İl Temsilcisi Selçuk Pınar ile

resize_6-1

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ahsen Okyar ile

Toplantıda konuşan Halil Konuşkan Yeniden Aydınlanma Derneği’nin kuruluş amacını, hedeflerini, yurt genelindeki teşkilatlanmasını, şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmaları ve hedeflerini anlattı.

Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İstanbul İl Temsilcisi İhsan Yavuz, Beşiktaş “Çarşı” gurubunun hediyesini takdim ederken “Çarşı her şeye karşı, sadece Mansur Yavaş Başkana karşı değil!” dedi. Aspay Şener de, babası Dilaver Cebeci’nin şiirlerinden oluşan TÜRKİYEM şiir kitabını takdim etti. Toplantıya katılanlar Mansur Başkanın konuşulan her sözü dikkatle dinlediğini ve insanı fevkalade önemsediğini hissettiler. Gönüllerde nasıl taht kurulabildiğine de şahit oldular.

Görüşme sonrası, Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kerim Yılmaz ziyaret edildi. Kerim Yılmaz’ın ikramı, “Halk Ekmek” mamulü simit ve böreklerin ayran eşliğinde tadına bakıldı.

resize_4-3

Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kerim Yılmaz ve Yeniden Aydınlanma Derneği yöneticileri ile

Daha sonra İYİ Parti Genel Merkezine geçildi. Genel Başkan Yardımcıları Cihan Paçacı ve Şenol Sunat dernek yöneticilerini kabul ettiler.

resize_1-5

Murat Onat, Mehmet Yılmaz, İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Şenol Sunat, Halil Konuşkan, Selçuk Pınar, Ahsen Okyar, Adem Arı birlikte

Cihan Paçacı, Suriyeli sığınmacıların özellikle ekonomimize ve demografik yapı üzerinde ki etkilerini anlattı. Şenol Sunat ta; yedi yıl aradan sonra toplanan Milli Eğitim Şurasında yaşanan tartışmaları ve karşılaştıkları olumsuzluklar konusunda bilgi verdi.