Azerbaycan Ermenistan savaşında gazi olanlardan Kocaeli Romatem tedavi merkezinde tedavisi devam eden Gazilere ziyaret.

Azerbaycan Gençlik Kültür ve Dayanışma Derneği (Azergenç) derneği öncülüğünde Kocaeli'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile, Kocaeli'de tedavi gören Azerbaycan Karabağ gazileri ziyaret edildi.

KATILIM

Ziyarete gidenler arasında, Azergenç Dernek Başkanı Sinan Çalışkan, Gelişim ve Demokrasi Partisi İl Başkanı Halime Alademir, Kocaeli Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (KOSKAD) Başkanı Sevinç Akdemir ve Başkan Yardımcısı Ayper Karayel, Yeniden Aydınlanma Derneği Başkanı Selçuk Pınar, Yönetim Kurulu Üyesi Çocuk ve Ruh Sağlığı Uzmanı Profesör Güneş Şahin, Kocaeli Üniversitesinde eğitim gören Azerbaycanları öğrencilerden Lamiyye Huseynzade ve Ismikhan Jamshid katılım sağladı.

Azergenç Dernek Başkanı Sinan Çalışkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı... Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı...

"Öncelikle hastane yönetimi ile toplantı yaptık gazilerimizin durumları hakkında bilgi aldık, bizimle yakından ilgilenen Romatem Hastanesi yetkililerine de teşekkür ederiz. Sonra gazilerimizi tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik, bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduk ve telefonlarını aldık, kendi numaralarımızı verdik ihtiyaç halında 24 saat çekinmeden aramalarını söyledik. Derneğimiz ilk geldiği günden bugüne her zaman gazilerimizin yanında olmuştur ve her zaman olacaktır bu borcumuzdur. Allah bütün gazilerimize şifalar versin." dedi

d30a1da5-d70d-4a91-8309-245263c7f1a5