İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in cami olmamasına rağmen girdiği binanın cami olarak lanse edilmesi iddiaları çürütülürken, AKtroller aynı iddialarıyla sosyal medya hesaplarından yeniden Hürriyet’e saldırmaya başladı.

KÖYÜN ARDİYESİNİ CAMİ SANMIŞLARDI 

Bilindiği üzere 2019 yılında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in girdiği binanın cami olmadığı halde "Camiye ayakkabıyla girdiler" yalanı ortaya çıkmış, ancak çok kısa bir sürede iddiaların tümüyle çürütülerek girdiği alanın cami olmadığı ortaya çıkmıştı. Fethiye Köyü’nde yaşanan olayda söz konusu binanın köyün ardiyesi olarak kullanıldığı ve köy eşrafının Başkan Hürriyet’ten bu alanın yeniden değerlendirilmesi için yardım istediği açıkça dile getirilmişti. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu yalan halk tarafından da büyük bir tepkiyle karşılanmıştı.  

AKTROLLERİN PLANLI SALDIRISI 

Aktrol olarak adlandırılan ve sosyal medya üzerinden yalan üzerine siyaset üreten bu trol hesaplar yeniden hortladı ve "Başkan Hürriyet camiye ayakkabıyla girdi" yalanını yeniden yaymaya çalışmaya başladı. Başkan Hürriyet ve beraberindeki heyetin o dönemki fotoğraflarını paylaşan AKtrol hesaplar olayı sanki gerçekmiş gibi paylaşmaktan geri durmadı. Belli AKtrol hesapların planlı şekilde aynı saatlerde paylaşım yapmaya başlaması ise dikkatlerden kaçmadı. 

CAMİ DEĞİL CEMİYET EVİ 

İzmit Fethiye Köyü Muhtarı İsa Altıntaş ve köy sakinleri o dönem Başkan Hürriyet ve ekibini köyde misafir ederek, köyün eksiklerini dile getirmiş Fethiye Köyü Camii ve yanında bulunan eski binanın tadilatı konusunda İzmit Belediyesinden yardım istemişti. Başkan Hürriyet’in talimatlarıyla başlayan çalışmalar sonucu köy camii yenilenirken, cami yanında bulunan ve "Başkan Hürriyet ayakkabıyla camiye girdi" yalanına konu olan 2 katlı alan muhtarlık olarak düzenlenmişti

CAMİ YALANI ATILAN BİNA:

resize_İşte camii yalanı atılan bina

İŞTE GERÇEK CAMİ

resize_İşte gerçek camii