Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsün yasaklamaları ile etkilenen bir çok etkinlik gibi, İzmit’te düzenlenen TEDxIzmit etkinlikleri, yeniden başlıyor.

Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı... Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı...

İzmit’ te son etkinliğini 2019 yılında yapan TEDxIzmit, 2022 yılı etkinliğinin ilk yapı taşı olarak temasını belirledi. 2022 yılı temasının ‘’Tutku’’ olarak seçilmesi ile birlikte, ekip bu etkinliği yapmak için ne kadar tutkulu olduklarını bir kez daha gösterdi.
2015 yılında kurulan TEDxIzmit’ in önceki etkinliklerini hatırlayacak olursak, 2017 yılında Kocaeli Bilim Merkezi’ nde ‘’ Peki Ya Sonra’’ etkinliği ile ilk etkinliklerini yaptıklarında sahnelerini kendileri inşa etmişlerdi. 2018 yılında ‘’Farklı Açıdan’’ ve 2019 yılında ‘’Yansıma’’ etkinliği ile Sabancı Kültür Merkezi’ nde salonları doldurdu. Etkinliklerde yer alan konuşmacıların konuşmaları şu an TEDxTalks’ın halen en çok izlenenler listesinde yerini koruyor. Sertaç Taşdelen(Falaaddin), Melis İşiten, Dilek Alp ve birçok konuşmacıyı, dinleyicileri ile buluşturan TEDxIzmit henüz 2022 yılı konuşmacılarını açıklamadı.

3. görsel