Dün gece Zafer Partisi Genel Merkezi'nde asılı olan 'Yerli ve Milli Escobar' afişi için kolluk kuvvetlerinin müdahalesi söz konusu olmuştu.

Aynı afiş şu anda Zafer Partisi Kocaeli İl Binası'nda!

Zafer Partisi Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Uğur Batur imzalı basın açıklamasında şu ifadelere yer verilmişti:

Kocaeli TÜGVA'da skandal: Mevlana'nın şiirini (ç)aldılar! Kocaeli TÜGVA'da skandal: Mevlana'nın şiirini (ç)aldılar!

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla hareket eden bazı polis memurları hukuksuz şekilde pankartı indirme girişiminde bulunması üzerine Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat, Genel Başkan Yardımcıları Seyit Yücel, Av. Murat Yıldız, Dr. Fikret Bayır, Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel'in devreye girmesiyle partiden çıkmak zorunda kaldı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Genel Merkez önünde yaptığı açıklamada, "Zafer Partisi'nin uyuşturucu ile mücadelede farkındalık yaratmak için hazırlattığı pankartın üzerindeki kafa Amerikalı bir aktöre aittir. Bu pankartın devlet büyüklerine hakaret suçlaması ile toplatılmak istenmesinin akılla izahı yoktur" şeklinde açıklama yapmıştı.

Kocaeli İl Teşkilatı da il binasına aynı afişi astı.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

ESCOBAR KİMDİR?

Pablo Emilio Escobar Gaviria, Kolombiyalı uyuşturucu baronu ve Medellín Karteli'nin kurucusudur. Escobar, başta DEA olmak üzere çeşitli kurumlar tarafından ilk ve en ünlü "narko-terörist" olarak tanımlanmaktadır. Yapmış olduğu uyuşturucu ticaretinin en parlak döneminde Dünya'nın en zengin 7. insanı olmuştur. 

ZAFER

https://www.7x24kocaeli.com/zafer-partisine-sabaha-karsi-pankart-baskini