Eğitim öğretim yılının da başlamasıyla birlikte yapılan değişiklik 15 Eylül Perşembe gününden itibaren uygulamaya konulacak.

Yeni düzenleme kapsamında farklı güzergahlar için Yüksek Hızlı Tren (YHT) için 8 yeni sefer konulurken, bir seferde de saat değişikliğine gidildi. Yeni düzenlemede banliyö tren seferlerinde herhangi bir sefer değişikliğine gidilmedi.

15 EYLÜL’DEN İTİBAREN GEÇERLİ

Pes! Bu da mı YALAN MUHARREM TUTUŞ? Pes! Bu da mı YALAN MUHARREM TUTUŞ?

TCDD’nin uygulamaya koyacağı yeni tarife perşembe gününden itibaren geçerli olacak.

Açıklanan tarifeye göre Kocaeli'den geçen YHT’lerin seferlerine 8 yeni sefer eklenirken, bir seferin de saati değiştirildi. Gebze - Adapazarı arasında sefer düzenleyen banliyö trenin saatlerinde ise bir değişiklik olmadı. YHT Halkalı -Ankara ve Ankara-Halkalı arasında sefer yapıp İzmit’te duran trenlere 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere toplam 6 yeni sefer eklendi. Yeni seferlerin saatleri Ankara yönüne 12.13, 17.35 ve 22.15 olurken, İstanbul yönüne ise 07.33, 14.43, 18.21 oldu.

YHT KONYA - HALKALI SAAT DEĞİŞİKLİĞİ DE VAR

Kocaeli’den geçen diğer bir YHT hattı olan Konya -Halkalı ve Halkalı -Konya seferlerinde de değişiklere gidildi. YHT Halkalı -Konya arasında 1 sefer eklenirken, bu seferin İzmit’te duruş saati 18.16 olarak açıklandı. YHT Konya -Halkalı seferleri arasında 1 yeni sefer eklendi, bu seferin saati ise 13.13 olarak ilan edildi. Ayrıca eklenen seferlerle birlikte YHT Halkalı -Konya arasında sefer yapan 19.38 treninin İzmit’teki duruş saati 20.17 olarak düzenlendi. Yapılan ekleme ve değişimler kapsamına Gebze -Adapazarı arasında sefer yapan banliyö tren hattının saatlerinde ve sefer sayısı değişmedi. Adapazarı Banliyösü, mevcut 5 seferiyle yoluna devam edecek.

1-184

2-123

3-93

4-68