Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sinan Yıldız, Cedit Mahallesi ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Sinan Yıldız'ın açıklaması şöyle:

"Geçtiğimiz günlerde Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ŞeyhAkif caddesi üzerinde yapılmaya başlanan hafriyat çalışması, tehlikeli olacağı sebebi ile derneğimiz ve muhtarlık öncülüğünde durdurulmuştu.

Tüketiciler Dikkat! Yeni dönem 1 Ekim'de başlıyor! Tüketiciler Dikkat! Yeni dönem 1 Ekim'de başlıyor!

Sunulan tehlike unsurlarından bir tanesi de bu caddenin açık otoparka dönüşeceği esnafımıza engeller çıkaracağı ve nahoş durumların yaşanabileceğiydi.

Derneğimiz ve muhtarlığımız ile Büyükşehir belediyesi ve ihaleyi aldığı söylenen firma yetkililerine çözüm olarak yıkılan Mimar Sinan Lisesi ve İmam Hatip Lisesi arasında kalan kullanılmayan yolun kullanılması önerilmişti.

WhatsApp Image 2022-09-20 at 15.20.01-1
Talebimize kısa sürede dönüş yapan ve mahalleye gelen Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Gökmen Mengüç , öneride bulunduğumuz yola Milli Eğitim Müdürlüğü'nün izin vermediğinden dolayı uygun olmadığını ŞeyhAkif caddesinde gereken tüm önlemleri alacağını, caddeye hız önleyici tümsekler yaptıracağını, park sıkıntısı için bu caddeye zabıta görevlendireceğini taahhüt etmiş anlaşmaya varılmıştı.
Gelinen son noktada ŞeyhAkif caddesi açık otoparka dönüşmüş, geçiş güzergahı tamamen daralmış, dükkanının önüne araç çektirmek istemeyen esnafla araç sahipleri arasında polemikler yaşanmaya başlanmıştır.
Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından izin verilmediği söylenen ve 'izinsiz kullanamayız' dedikleri yol başka bir müteahhit firma tarafından halihazırda kullanılmaya başlanılmıştır.
Tekrar ediyoruz mağdur ettiğiniz Ceditlilere, mağduriyetlerini gidereceğiz derken yeni mağduriyetler yaşatmamalısınız. Bu şekilde devam ederse önünüzdeki günlerde daha büyük problemlerin yaşanacağı aşikardır"
5d45adb3-a205-4576-a356-0d2abd5dbd6a