CHP Genel Merkezi’nin milletvekili aday adayı olmak isteyen il başkanlarına istifa etmeleri çağrısında bulunmasının ardından parti genel merkezinde adaylık kulisi çalışmaları hız kazandı ve bir çok il başkanı milletvekili adaylığı için istifa etti. Yerlerine kimin geçeceği konuşulurken CHP Genel Merkezinden konuyla ilgili genelge geldi

Bugün CHP Genel Merkezinden gelen genelgeye göre istifa eden il başkanları görevlerine devam edecek. Bilindiği üzere CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı dün görevinden istifa etmişti. Ancak Harun Yıldızlı yeni genelgeyle birlikte il başkanlığı görevine fiilen devam edecek.

FİİLEN GÖREV DEVAM EDECEK
CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığından örgütlere gönderilen genelgede, “21.11.2022 istifalar hakkında genelge gereği, istifa eden il başkanlarının görevi yenisi seçilinceye kadar fiilen devam edecektir” denildi. 

İSTİFA ŞİMDİLİK GEÇERLİ DEĞİL
Harun Yıldızlı’nın yerine gelecek yeni il başkanının belirlenmesi noktasında da Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının yazılı onayının alınması gerektiği bilgisi de verildi. Yani yeni genelgeye göre Harun Yıldızlı’nın istifası şimdilik geçerli değil. Yıldızlı il başkanlığı görevini, yeni il başkanı belirlendikten sonra teslim edecek. 

CHP eski il kadın kolları başkanı Hamiyet Göksu TİP'e geçti CHP eski il kadın kolları başkanı Hamiyet Göksu TİP'e geçti