İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bugün görülen davası öncesi CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İl Eğitim Sekreteri Hikmet Koçoğlu,

CHP İl Bilişim Sekreteri Batuhan Bayındır, CHP İl Başkan Yardımcıları Nazım Gençtürk ve Gülşah Çubuklu duruşmayı izlemek ve destek olmak için Anadolu Adliyesi’ne gitti. Duruşma öncesi güvenlik şube müdürü geçişlerine izin vermeyeceklerini belirtirken yaşanan diyalog sonrası İl Başkanı Yıldızlı ve İl Yöneticisi Avukat Nazım Gençtürk’ün geçişine izin verildi.

Kur korumalı mevduat sisteminde değişiklik Kur korumalı mevduat sisteminde değişiklik

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı dava bugün Anadolu Adliyesi’nde görüldü. Dava eksiklerin giderilmesi gerekçesiyle 11 Kasım’a ertelenirken dava öncesi CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ve il yönetimi duruşmayı izlemek ve İmamoğlu’na destek olmak için bugün Anadolu Adliyesi’ne gitti.

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, twitter hesabından o anların videosunu paylaşarak şu cümleleri kullandı: 

"Üsküdar İlçe Başkanımız Suat Özçağdaş ve İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu 'nun davalarının görüldüğü Kartal Adliyesi'ne giden tüm yollar hukuksuz bir şekilde kapatıldı. Polislerimiz ile vatandaşlarımızı karşı karşıya getiren bu hukuksuz kararların sonu gelecek. Az kaldı."

İZİN VERİLDİ

Yoğun güvenlik önleminin alındığı Anadolu Adliyesi’ne CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı ve il yöneticileri alınmazken güvenlik şube müdürü ve CHP’liler arasında yaşanan diyalog sonrası İl Başkanı Harun Yıldızlı ve İl Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Nazım Gençtürk’ün geçişine izin verildi.

1acabef2-9ffe-427d-9226-eec31810d2ad