Zafer Partisi genel merkez düzeyinde Samsun'a çıkartma yaptı. Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık da heyetiyle Samsun'da Atatürk anıtındaydı.

Zafer Partisi Genel Merkezi ve 47 İl Başkanlığı, Samsun’da Atatürk Anıtı’na yönelik saldırıyı kınamak ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı ve sadakatini sunmak üzere Samsun’a çıkarma yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Samsun İlkadım İlçesi’ndeki Atatürk Anıtı’na yönelik provokasyon girişimi büyük infiale sebep olmuştu. Zafer Partisi Genel Merkezi tarafından 47 İl Başkanlığını temsilen oluşturulan heyet, Genel Başkan Yardımcısı Uğur Batur başkanlığında Samsun’a gelerek, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak basın açıklaması yaptı.

AKP'li Güney'i bir kez daha topa tuttu: "Hangi cüretle?!" AKP'li Güney'i bir kez daha topa tuttu: "Hangi cüretle?!"

resize_716a11fb-ce8c-4f7a-9ced-83f8e7a356f3

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur Batur, burada yaptığı açıklamada; “Bu saldırının bir provokasyon olduğunu biliyoruz. İl ve ilçe başkanlarımızla birlikte Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygımızı ve sadakatimizi sunmak için buradayız. Atatürk, Zafer Partisi’nin kırmızı çizgisidir. Atatürk’ün sonuna kadar izinde olduğumuzu, O’nun çizgisindeki Türk Milliyetçiliğini devam ettireceğimizi tüm milletimizin bilmesini istiyoruz” dedi.

Zafer Partisi Samsun İl Başkanı Bülent Ergün Tuna, Ankara İl Başkanı Tuğba Mızrak Demirbağ, Ordu İl Başkanı Zafer Öztürk, Trabzon İl Başkanı Aycan Sulak Elbir, Giresun İl Başkanı Mustafa Özoğul, Batman İl Başkanı Latif Sezgin, Kocaeli il Başkanı Vedat ÇALIK ve Çorum İl Başkanı Bedihi Onan’ın da hazır bulunduğu basın açıklamasında, Zafer Partisi’ni Samsun halkı da yalnız bırakmadı.