Zafer Partisi eski İl Başkanı Çalık’ın son zamanlarda yapmış olduğu davranış ve paylaşımlarına yönelik, yeni İl Başkanı Ersin Özyılmaz basın açıklaması yaptı.

Ersin Özyılmaz tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Zafer Partisi Kocaeli Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten, Vedat Çalık'ın, Akp’li Belediyeler ile tespit edilen çıkar ilişkileri, milliyetçi geleneğe ve toplum düzenine uymayacak davranışları hasebiyle görevden alındıktan sonra yapmış olduğu; hakaret, haberleşme gizliliğinin ihlali, güveni kötüye kullanma, mala zarar verme ve benzeri suçlara salık veren eylemleri hakkında, Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunma ve gerekli adli süreci başlatma zarureti hasıl olmuştur.

"MESNETSİZ İDDİALAR"

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’a yönelik olarak sarf edilen mesnetsiz iddialar neticesinde gerçekleşen; iftiralara, hakaretlere ve asılsız suçlamalara binaen Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın avukatları tarafından -ayrıca- suç duyurusunda bulunularak gerekli adli sürecin başlatıldığı bilgisi havidir. 

"ZAFER PARTİSİ İLE BAĞI KALMAMIŞTIR"

Çıkar ilişkileri ve kapalı kapılar ardında cereyan eden gizli emelleri açığa çıktıktan sonra Genel Merkez tarafından görevinden alınan bu şahsın, Zafer Partisi ile hiçbir bağı kalmamıştır. İlgili şahsın Zafer Partisi unvanı altında yapacağı hiçbir açıklamaya riayet edilmemesi ve Zafer Partisi ile bağdaştırılmaması gerektiği izahtan varestedir. 

"HUKUK SINIRLARI ÇERÇEVESİNDE SORULACAKTIR"

Zafer Partisi'nin ve Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın hukuk devleti ilkesine bağlılıklarının bir tezahürü olarak haklarında gerçekleştirilen her türlü provokasyona, tahrike ve bilumum yasa dışı faaliyetlere dair hesabı Hukuk sınırları çerçevesinde sorulacaktır.

Gövde gösterisi değil 'can suyu' mitingi! Gövde gösterisi değil 'can suyu' mitingi!

"ZAFER PARTİSİ ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR"

Zafer Partisi'ne gönül vermiş değerli vatandaşlarımız: Her türlü provokasyon ve tahrikten uzak kalacağız. Haklarımızı Türkiye Cumhuriyeti'nin, Laik ve Demokratik hak arama merci olan Bağımsız Mahkemeleri'nde arayacağız. Zafer Partisi kadroları, başta Kocaeli İl Başkanlığı olmak üzere; görevinin başında, sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Kamuoyuna saygılarımızla,