Av. Zafer Mutlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Milli irade meydanı (eski perşembe pazarı) yeni projesi dün tanıtıldı.

Koca alanı (50 dönüm) bir meydan olarak kullanmak çok fonksiyonel değildir. Zaten eski valiliğin orası ( 8 dönüm) bir beton alan olarak kent meydanı haline getirildi. Milli irade meydanı eski valiliğin tam 7 katı büyüklüğündeki bir alan dolayısıyla burası daha fonksiyonel kullanılmalıdır.

Peki ne yapılmalıdır

1 - Kentin halihazırda otopark ihtiyacı ilerleyen süreçte çok daha fazla artacaktır. Alanın altı mutlaka kapalı otopark olmalıdır.

2- Meydanın güney kısmına (Baro karşısı) Taksim' deki Atatürk Kültür Merkezi(ATM) benzeri şehrin sembolü olacak bir mimari yapı ile bir kültür merkezi yapılmalıdır. Şehrimizde tiyatro, konser, fotoğraf sergisi vs. her türlü sanat faaliyeti için Süleyman Demirel Kültür Merkezi kullanılmaktadır. Bu da artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. Şehrin merkezine böyle bir kültür merkezi yakışır.

3- Yine meydanın uygun bir alanına birkaç salonlu nikah salonu yapılabilir. Bu da kent için ciddi bir ihtiyaçtır.

Bu alan kent için çok önemli bir fırsattır. Bunun heba edilmemesi gerekmektedir.

Ayrıca belirtmek isterim ki belediye başkanımız bu tip çalışmalarda siyasi partilerin sivil toplum kuruluşlarının yeni projeleri ile ilgili düşüncelerini alması projelerin ufkunu geliştireceği gibi daha faydalı olacağına inanmaktayız."