14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak isteyenlerin başvuru süreci devam ediyor. Milletvekili aday adayları, belirlenen tarih aralıklarında bağlı bulundukları siyasi partilere giderek resmi başvurularını gerçekleştiriyor.  Zekai Kahyaoğlu Zafer Partisinden milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptığını duyurdu. Kahyaoğlu, adaylığı ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

"BU SEÇİMLER HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR"

"Malumunuz 14 Mayıs’ta vatandaşımız iki turlu seçimle hem yeni cumhurbaşkanını belirleyecek hem de genel seçimler için sandık başına giderek vekillerini seçecek. Bize göre bu seçimler ülkemiz ve milletimiz için hayati önem taşıyor. Milletçe cumhuriyeti ve demokrasimizi yeniden test edeceğiz. Ülkemiz ve milletimiz çok zor günler geçiriyor. İçeride ve dışarıda çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. İnşallah bu sıkıntıları hep birlikte demokratik yollarla aşacağız. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demiş cumhuriyetimizin kurucusu. Bizler siyasi partileri millete hizmet aracı olarak görenlerin arasındayız.

KOÜ Hukuk Fakültesi Öğrencisi Saadet Kocaeli'den aday adayı KOÜ Hukuk Fakültesi Öğrencisi Saadet Kocaeli'den aday adayı

"DEMOKRASİMİZE KATKI SUNMAK İSTİYORUM"

Siyaseti inançlarımız, ideallerimiz ölçüsünde yapmanın en doğru yol olduğunu düşünüyoruz. Demokratik yarışa katılan partilere ve aday olacak olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Ben de kendimi bu noktada yeterli görerek bu yarışa katılmak ve demokrasimize katkı sunmak istiyorum. Tercihimi #Ataittifakından yana kullandım ve onun paydaşlarından Zafer Partisi kurumsal kimliğinin altında milletvekilliğine değil milletin Vekili olmaya talip oldum. An itibarı ile Kocaeli halkına güvenerek yola çıktım ve Zafer Partisinden aday adaylığı müracaatımı yaptım. İnanıyorum ki hemşerilerim bu desteği vermekten geri durmayacaktır. Seçimlerin kentimize, ülkemize ve tüm insanlığa faydalı olmasını diliyorum. Selam, sevgi ve saygılarımla..."